Salon Zdeňka

Zdeňka Kristová

Pedikúra

Pedikúra je profesionální ošetření kůže a nehtů na nohou.
Přesto, že je pedikúra dosti důležitá, najdeme mnoho lidí, kteří tento druh péče podceňují a berou jen jako nepodstatnou část péče o tělo. Naše nohy jsou denně zatěžovány, v součtu, tlakem několika set tun. Průměrné nohy jsou 16 hodin denně uvězněny v botách, kde je asi 41oC. 80% všech problémů nohou vzniká důsledkem nevhodné obuvi.
Jsou to: kuří oka, bolest paty, patologie nohy, dermatomykóza atd.
Pokožka nohou se příliš nepromašťuje a bývá sušší. Může proto tvořit na některých místech silnou rohovou vrstvu – otlaky. Nejčastěji na hraně paty a palce.
Naše chodidla jsou protkána reflexními body a ty jsou neustále drážděny. Proto velmi záleží na zdravotním stavu nohy, která ovlivňuje nejen celé postavení našeho těla, ale i funkci orgánů.


Klasická mokrá pedikúra
Před ošetřením se nohy namáčí ve vodní lázni s příslušnými přísadami. Dále se provádí ošetření kůže a nehtů na nohou, na ploskách nohou je odstraňována zrohovatělá kůže, puchýře, kuří oka, také eventuální otlačeniny a mozoly.

Nadstandardní ošetření
Nadstandardním ošetřením nohou a jejich nehtů může být např. parafínový zábal, peeling, maska, kombinace mokré a suché pedikúry, úprava nehtů lakováním, masáž chodidla.

Reflexní masáže
Reflexní zóny se nacházejí převážně na chodidlech. Chodidlo je ze symbolického pohledu naším kořenem v zemi. Patřičným tlakem na tyto reflexní zóny nepřímo ovlivňujeme činnost vnitřních orgánů a pohybového aparátu. Masáží těchto plosek a bodů můžeme léčit či posílit příslušný orgán nebo část těla. Díky reflexní masáži dochází např. k uvolnění zablokované krční páteře, pomáhá od bolesti pohybového aparátu, uvolňuje svalovou ztuhlost. Při bolestech pociťujeme okamžitý účinek. Příznivě také působí na funkci vnitřních orgánů, proti stresu, příjemně uvolňuje a harmonizuje celé tělo. Vede také k posilování samoléčebné síly organismu, výrazně ovlivňuje imunitní systém.

Naše nohy nás ponesou životem, do konce našich dnů. Záleží jen na nás. Jakou péči jim dnes nabídneme, tak nám ony potom poslouží.

Přejeme krásný a plnohodnotný život na zdravých nohou !

AKCE !!!

Dárkové poukazy v prodeji

TOPlist

Copyright © 2011 Zdeňka Kristová

Sem patří obsah pro id "reklamawzcz"